تبلیغات
برق الکتروتکنیک - جدیدترین اخبار فناوری و آی تی
برق الکتروتکنیک
برق الکتروتکنیک
برق الکتروتکنیک برق الکتروتکنیک برق الکتروتکنیک برق الکتروتکنیک برق الکتروتکنیک
درباره وبلاگ


به وبلاگ جامع برق الکتروتکنیک خوش آمدید،امید وارم مورد پسندتان باشد.

مدیر وبلاگ : جواد نظرلو
نویسندگان
شرکت RIM با وجود سابقه قدرتمنداش، حالا در بازار تلفن های هوشمند اوضاع خوبی ندارد. تلفن های بلک بری تا چند سال پیش بازار آمریکا و بخشی از اروپا را در تصرف خودشان داشتند. اما با ظهور آی او اس و اندروید این شرکت که بر روی سیستم عامل خودش پافشاری می کرد از بازار رقابت عقب افتاد.

اما «ریم» بر عکس نوکیا که پس از مدتی از سیمبیان دست کشید و به ویندوز فون روی آورد، همچنان روی سیستم عامل خودش پافشاری می کند و در حال ارایه نسخه جدیدی از سیستم عامل اش است تا با دیگران رقابت کند. به نظر می رسد قرار است تلفن هوشمند جدید این شرکت بر مبنای سری جدید BlackBerry 10 را در مهرماه ببینیم.

این شرکت هنوز مشخصات فنی زیادی در مورد سخت افزار و یا سیستم عامل جدید این تلفن ارایه نکرده است. تنها چند عکس از سیستم عامل جدید لو رفته و فقط می دانیم که این سیستم عامل در مرحله اول بر اساس رابط کاربری لمسی کار خواهد کرد. اما بسیاری از کارشناس ها پیش بینی می کنند که ریم ارایه موفقی نداشته باشد. آنها می گویند زمان برای این شرکت از دست رفته است.

زمانی که نسل جدید بلک بری وارد بازار می شود باید با نسل ششم آیفون، اندروید جدید و مجموعه متنوعی از تلفن های ویندوز فون رقابت کند و همین موضوع این شرکت را در بازار تلفن های هوشمند بسیار عقب نشان می دهد.

سهم بازار این شرکت در حال حاضر در آمریکا به کمتر از ۶.۵ درصد رسیده. اما نباید فراموش کنیم که این شرکت تا چند سال پیش، بیشتر از ۵۰ درصد سهم بازار آمریکا را در اختیار داشت.


تصویربرداری اشعه ایکس سه بعدی، پنجره ای رو به قلب سالم

ضربان یک قلب سالم همچون یک مترونوم، دقیق است و خون سرشار از اکسیژن را به اندام ها و بخش های مختلف بدن می فرستند. اما اگر ریتم تیک تاک قلب تان منظم و یکسان نباشد، می تواند باعث انقباض نامنظم و عدم هماهنگی انقباض ماهیچه های آن و ممانعت از خون رسانی صحیح به بدن شود.

اکنون دانشمندان دانشگاه منچستر تکنیک جدیدی را ابداع کرده اند که به آنها اجازه می دهد تصاویر سه بعدی با کیفیت بالا از قلب تهیه کنند. آنها امیدوارند که با این تصاویر بتوانند بر دانش و آگاهی خود از قلب افزوده و از بروز مشکلات قلبی در آینده فرد جلوگیری کنند.

یک ضربان قلب معمولی، نتیجه همکاری بافت ماهیچه ای آن برای پمپاژ خون و بافت هادی آن است که همچون یک شبکه کابلی برای هدایت موج الکتریکی و ایجاد ضربان عمل می کند. قبل از این دانشمندان و پزشکان قادر به تهیه عکس های با کیفیت مناسب از بافت هادی نبودند و به همین دلیل در درک کامل ایرادهای آن با مشکل روبرو بودند.

اما این تکنولوژی جدید به آنها اجازه می دهد که نگاهی دقیق به تمام سیستم بافت هادی داشته و مشکلاتی را که باعث ضربان قلب غیرعادی می شود، تشخیص دهند.


3dHeart_270x337.jpeg

در این شیوه عکسبرداری، محققان از یک اسکنر micro CT برای ثبت تصاویر قلبی که یُد دریافت کرده استفاده می کنند. آنها دریافته اند که بخش های هادی قلب به خوبی بخش های ماهیچه ای یُد را جذب نمی کند. و همین به آنها کمک می کند تا منبع الکتریسیته ای را که به قلب جهت انجام کار شوک می دهد، به خوبی متمایز و مشخص کنند.

البته این تنها قدم های اول است، ولی می تواند زمینه ای برای تهیه مدل های کامپیوتری دقیق از ماهیچه های قلبی-عروقی (cardiovascular muscle) باشد. این مدل ها می توانند همچون نقشه ای باشند که به پزشکان منشا ضربان های نامنظم قلب را نشان می دهند. و در نهایت می تواند راهی برای درمان بهتر بیماری های قلبی باشد. برای مثال یکی از مشکلات مهمی که پزشکان هنگام جراحی قلب باید با آن دست و پنجه نرم کنند، احتراز از آسیب رساندن به بافت هادی است. اما هنگامی که بتوانند به صورت دقیق نقشه بافت هادی را ببینند، خیلی بهتر از پس مراقب و حل ایرادات آن بر می آیند.
هیچ مدرکی مبنی بر سرطان زا بودن موبایل وجود ندارد - اما دانشمندان هنوز آن را غیر محتمل نمی دانند!

دعوای تاثیر موبایل بر سرطان مغز سال ها است که ادامه دارد و تبدیل به موضوعی اختلاف بر انگیز میان محققان شده است. هر از چند گاهی خبر از تحقیق و مطالعه ای جدید، و رد یا تایید تاثیر همراه همیشگی بر سلامت انسان می شنویم. حال در یکی از آخرین تحقیقات انجام شده، دانشمندان انگلیسی در یکی از بزرگترین بررسی هایی که تا کنون منتشر شده، می گویند هنوز شاهدی برای سرطان زا بودن موبایل وجود ندارد. اما استفاده طولانی مدت از تلفن همراه ممکن است باعث سرطان شود.

سرطان مغز تا کنون در مقیاس جهانی هیچ رشد معنی داری را در ارتباط با استفاده از تلفن همراه نشان نداده است. دانشمندان عقیده دارند که این می تواند دلیلی ساده برای عدم وجود ارتباط میان این دو باشد. اما از طرفی هم هنوز در این خصوص نمی توان با اطمینان اظهار نظر کرد.

در ادامه مطلب با ما باشید تا بیشتر به این موضوع بپردازیم.


سازمان دولتی Health Protection Agency انگلیس در گزارش خود درباره «سنجش میزان ایمنی موبایل ها، دکل های مخابراتی و دستگاه های WiFi» اعلام کرده که تا کنون هیچ گونه مدارک و شواهد متقاعد کننده ای در خصوص هرگونه تاثیر مضر این دستگاه ها بر سلامت انسان دیده نشده است.

اما اعضای گروه مشورتی تشعشعات غیر یونیزه (AGNIR) می گویند که آنها در خصوص تاثیرات استفاده طولانی مدت از موبایل، نمی توانند این گونه مطمئن سخت بگویند. زیرا هنوز اطلاعات کمی در این خصوص دارند و تنها ۱۵ سال از شروع تحقیقات این چنینی در دنیا می گذرد.

تعداد کمی از تحقیقات مستقل تاکنون وجود ارتباط میان استفاده سنگین از موبایل با افزایش بروز تومور مغزی را گزارش کرده اند. دو سال پیش INTERPHONE study (موسسه تحقیقاتی وابسته به سازمان بهداشت جهانی) اعلام کرد که ریسک ابتلا و پیشرفت glioma (نوعی تومور مغزی) در کاربرانی که استفاده سنگین و طولانی مدت از موبایل دارند، ممکن است تا ۴۰ درصد افزایش یابد. و البته اغلب مطالعات انجام شده، تا کنون چنین ارتباطی را مشاهده نکرده اند.

به هر حال، پیشرفت تومورهای مغزی گاهی تا یک دهه طول می کشد. پرفسور Anthony Swerdlow رئیس گروه تحقیقاتی HPA می گوید: «من فکر می کنم که ما هنوز باید به پیگیری و بررسی ارتباط این موضوع با روند ابتلا به سرطان (به خصوص تومورهای مغزی) ادامه دهیم. هرچند تا کنون در مطالعات انجام شده طی ۱۰ - ۱۵ سال گذشته نشانه ای از افزایش تومور مغزی در گروه های سنی مورد تحقیق مشاهده نشده. اما اگر این ارتباط به ۱۵ تا ۲۰ سال زمان برای نشان دادن خود نیاز داشته باشد... ما هنوز باید به پایش و بررسی های مان ادامه دهیم.» لازم به ذکر است که گزارش ۳۳۳ صفحه ای این گروه، حاصل بررسی صدها مورد تحقیق و مطالعه انجام گرفته در این زمینه است.

پروفسور Swerdlow ، اپیدمیولوژیست انستیتو تحقیقات سرطان، عقیده دارد دانشمندانی که مشغول مطالعات Cohort study ‫(‬پایش سلامت افراد در تمام طول عمر‫)‬ هستند، باید به بررسی این موضوع بپردازند و ببینند آیا بدن کاربران پرمصرف تلفن همراه بیش از افراد عادی گرایش به تومورهای مغزی دارد.

مطالعه HPA همچنین نشان داده که میدان های الکترومغناطیسی فرکانس های رادیویی ایجاد شده توسط وای فای، هیچ تاثیر مضری بر بدن انسان ندارند. همچنین هیچ گونه مدرکی دال بر تاثیر دکل های مخابراتی در وقوع مشکلات سلامتی کشف نشده است.

دکتر جان کوپر مدیر مرکز خطرات تشعشع، شیمیایی و محیطی وابسته به HPA می افزاید: «هنوز مدرک علمی متقاعد کننده ای وجود ندارد که نشان دهنده تاثیر میدان های فرکانس رادیویی متعلق به موبایل و دیگر ابزارهای ارتباطی بر سلامت انسان ها باشد. اگر چه با توجه به جدید و نوپا بودن این تکنولوژی، HPA باید به رویکرد محتاطانه خود در قضاوت ادامه داده و تحقیقات مربوط به آن را دنبال کند. HPA پیشنهاد می کنند که به صورت جدی و سخت گیرانه ای استفاده از موبایل توسط کودکان، کنترل شود. و همچنین ثابت نرخ جذب (SAR) موبایل ها به شکل واضح و مشخصی در اسناد نوشتاری مربوط به آنها درج شود.»

دکتر سیمون مان، یکی دیگر از اعضای گروه مشورتی AGNIR می گوید: «ما همچنان به توصیه مبنی بر حذف استفاده های غیر ضروری موبایل توسط کودکان ادامه می دهیم. ارسال پیامک بر تماس تلفنی ترجیح داده می شود.» وی همچنین تاکید دارد که بهتر است به جای یک یا دو سانتی متر، تلفن همراه را همیشه در فاصله حداقل ۱۰ سانتی متری سر نگه دارید. او می گوید: «استفاده از هندزفری تا حد زیادی از در معرض تشعشع قرار گرفتن شما می کاهد. و به همین شکل استفاده از ارتباط نسل سوم (3G) بر نسل دوم (2G) مرجح است. و مهمتر از همه برقراری مکالمات کوتاه تر است.»

جان کوکی مدیر اجرایی Mobile Operators Association می گوید: «این قوت قلب و دلگرمی دوباره ای برای عموم کاربران تلفن همراه است که بعد از دو دهه تحقیقات فراوان در این زمینه، نتیجه گیری می شود: هنوز هیچ مدرک متقاعد کننده ای در خصوص تاثیر مضر موبایل ها بر سلامتی مشاهده نشده است.»

نظر شما در این خصوص چیست؟ چگونه از تلفن همراه خود استفاده می کنید؟ فکر می کنید در خصوص تاثیرات مضر موبایل بر سلامتی انسان، حق با کدام گروه از این محققان است؟
قلب تپنده تلفن گلکسی بعدی معرفی شد: Exynos 4 Quad

سامسونگ ساعتی پیش از نسل جدید پردازشگرهایش برای تلفن های هوشمند و تبلت ها پرده برداشت: با Exynos 4 Quad آشنا شوید. پردازشگر ۴ هسته ای سامسونگ با سرعت 1.4GHz که آن را برای نخستین بار روی Galaxy S3 خواهیم دید.

پردازشگر جدید با معماری ۳۲ نانومتری است و به گفته این شرکت بیش از دو برابر نسبت به مدل قبلی که روی تلفن های گلکسی S II و گلکسی نوت به کار رفته، قدرتمندتر است.

از نظر مصرف انرژی این پردازشگر نسبت به نسل قبلی ۲۰ درصد بهینه تر عمل می کند و این شرکت می گوید پردازشگر جدید اش به شما تجربه ای از قدرت و سرعت مانند کارکردن با یک کامیپوتر رومیزی روی تلفن همراه تان خواهد داد.

سامسونگ می گوید تلفن گلکسی بعدی که به زودی معرفی خواهد شد از این پردازشگر با سرعت کامل استفاده خواهد کرد و مولتی تسک فوق العاده را روی آن خواهید دید.

در نهایت سامسونگ گفته این پردازشگر را در اختیار دیگر شرکت های تولید کننده تلفن هوشمند نیز قرار خواهد داد و Exynos 4 Quad از نظر طراحی کاملا مانند شکل چیپ Exynos 4 Dual طراحی شده که به طراحان تلفن اجازه خواهد داد مدل های قبلی را به راحتی به پردازشگر جدید ارتقا دهند.شارژر صابونی برای تلفن همراه

تلفن همراه یکی از کثیف ترین گجت ها به حساب می آید! از آنجایی که هر روز با دست و سطوح مختلفی در تماس است معمولا دارای انواع و اقسام آلودگی است. در واقع برخی تحقیقات نشان داده که بسیاری از تلفن های همراه حتی از محیط توالت های عمومی هم آلوده تر هستند. حالا شما برای تمیز کردن تلفن تان از این همه آلودگی چه می کنید؟ تلفن را که نمی شود هر روز با آب و صابون شست. اما این ایده عالی راه حل خوبی است.

 

محققین یک شارژر برای تلفن های همراه طراحی کرده اند که می تواند علاوه بر شارژ باتری گوشی، آن را از حضور آلودگی های خطرناک پاکسازی کند. این شارژر که شبیه یک کیف آلمینیومی (به خاطر اینکه اشعه UV به بیرون نفوذ نکند و تاثیر سرطان زایی نداشته باشد) است، PhoneSoap نام دارد که با استفاده از تابانیدن اشعه UV-C برای 3 تا 5 دقیقه به تلفن، شمار زیادی از باکتری ها و میکروب ها را از بین می برد.

 

Petris_narenji.jpg

رشد باکتری ها را ببینید. در تصویر بالا میزان باکتری ها روی دستگیره در، سنگ توالت و تلفن همراه مقایسه شده است!


تابانیدن اشعه UV جهت از بین بردن آلودگی های میکروبی در حال حاضر برای تجهیزات بیمارستانی، پزشکی و اتاق های ایزوله بیماران به وفور مورد استفاده قرار می گیرد. گفته می شود که با این روش تا 99.9% می توان از زدوده شدن عوامل بیماری زا و ناخواسته از سطوح اطمینان حاصل کرد.

 

فرایند میکروب زدایی در این روش فاقد استفاده از هر گونه آب و یا تولید حرارت است و همین مسئله باعث می شود که هیچ خطری گوشی موبایل را تهدید نکند. اگر گوشی را در این کیف بگذرایم صدای زنگ و همچنین پیام ها به خوبی به گوش می رسد و با قرار گرفتن گوشی در این کیف، روند کاری آن نیز متوقف نخواهد شد.

 

&این محصول فعلا به صورت یک ایده مطرح شده و منتظر پیدا شدن سرمایه گذار مناسب است. اما امیدواریم هر چه زودتر آن را به صورت یک محصول واقعی در بازار ببینیم.


BEfore-AFter_narenji.jpg

میزان باکتری ها را قبل و بعد از استفاده از این شارژر صابونی ببینید. /p>


&منتظر ویندوز 8 نسخه Release Preview در خرداد ماه باشید

می دانیم که ویندوز 8 نسخه نهایی به احتمال زیاد مهر ماه ارایه می شود و نسخه بتای عمومی نیز فعلا توسط کاربران در حال تست و استفاده است. اما تا ارایه نسخه نهایی، هنوز یک نسخه کامل تر از ویندوز ارایه خواهد شد که Release Preview نام دارد. br>
مشخص شده این نسخه که بسیار شبیه نسخه نهایی است، در اواسط ماه خرداد عرضه می شود. بنابراین اگر تا به حال سراغ آزمایش ویندوز جدید نرفته اید، می توانید تا ماه آینده صبر کنید تا نسخه کامل تر را داشته باشید.

ویندوز 8 یکی از ریسک های بزرگ مایکروسافت به حساب می آید و با رابط کاربری مترو، تغییر عمده ای نسبت به ویندوزهای قبلی این شرکت داشته است. باید ببینیم کاربران چگونه از این سیستم عامل استقبال می کنند.

نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :
جواد نظرلو
یکشنبه 4 تیر 1391
 
لبخندناراحتچشمک
نیشخندبغلسوال
قلبخجالتزبان
ماچتعجبعصبانی
عینکشیطانگریه
خندهقهقههخداحافظ
سبزقهرهورا
دستگلتفکر
نظرات پس از تایید نشان داده خواهند شد.
آمار وبلاگ
  • کل بازدید :
  • بازدید امروز :
  • بازدید دیروز :
  • بازدید این ماه :
  • بازدید ماه قبل :
  • تعداد نویسندگان :
  • تعداد کل پست ها :
  • آخرین بازدید :
  • آخرین بروز رسانی :
امکانات جانبیجاوا اسكریپت

آپلود نامحدود عکس و فایل

آپلود عکسفال حافظ..

.


کد آهنگ